Home / Bałkany / Czarnogóra / 1,5 mln turystów z Izraela odwiedzi Czarnogórę w 2013 roku
gvozdenović,levi-rtcg.me

1,5 mln turystów z Izraela odwiedzi Czarnogórę w 2013 roku

Przewiduje się, że 1,5 mln turystów z Izraela odwiedzi Czarnogórę w 2013 roku, realizując przy tym około 10 mln noclegów. W 2012 roku w kraju przebywało 12 393 izraelskich turystów, ogłosił podczas spotkania z ambasadorem Izraela w Czarnogórze Josefem Levim, minister zrównoważonego rozwoju i turystyki, Branimir Gvozdenović.

W czasie spotkania ogłoszono, że szczególnie znaczące dla turystyki byłoby rozwijanie połączeń lotniczych, które pomogłyby w zwiększeniu liczby turystów, a częściowo także w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Gvozdenović i Levi podkreślili, że jest to ważne w kontekście tworzenia sprzyjających umów oraz zwiększenia liczby miejsc noclegowych.

– Rozmówcy zgodzili się, że działania w tym obszarze powinny być intensywniejsze, ponieważ turystyka jest identyfikowana jako jedna z kluczowych dziedzin współpracy obu krajów – ogłoszono z Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki.

Podczas rozmów o przyciągnięciu inwestycji izraelskich do Czarnogóry wyciągnięto wnioski, że czarnogórsko-izraelskie forum Brama do Czarnogóry, które odbyło się w Tel Awiwie w 2011 roku było korzystne dla rozpoczęcia kontaktów biznesowych, ale potrzeba jeszcze pracy do ich pełnej realizacji.

Czarnogóra jest jedyną medyterańską destynacją, która wbrew kryzysowi trwającemu od 2008 roku, notuje stałą tendencję wzrostową ruchu turystycznego, ogłosił minister Gvozdenović.

Źródło: rtcg.me, cdm.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE