Home / Kultura / Festiwale / 16. Festiwal Szekspirowski

16. Festiwal Szekspirowski

Autor: Sylwia Dimtchev

Nasz portal objął patronatem medialnym kolejne niezwykle ważne kulturalne wydarzenie – 16. Festiwal Szekspirowski w Trójmieście! Jak mówią sami organizatorzy:

„Festiwal, ma za zadanie zainteresowanie szerokiej publiczności sztuką teatralną w jej różnorodnych formach, imprezie towarzyszy scena alternatywna pod nazwą SzekspirOFF, gdzie prezentowane są również pozaszekspirowskie produkcje, koncerty, happeningi. Celem imprezy jest także rozwój profesjonalnej wiedzy dotyczącej nowych trendów w teatrze współczesnym wśród artystów, teoretyków i praktyków teatru z różnych krajów oraz wymiana opinii i informacji, która pozwoli wypracować nowe formy współpracy.”

W tym roku wystąpią zespoły z Włoch, Rumunii, Rosji, Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii a także – po raz pierwszy – z Macedonii. Podobnie jak przy większości tego typu międzynarodowych spotkaniach teatralnych, wszystkie spektakle głównego nurtu tłumaczone są na język polski i angielski, nie ma więc obaw o niezrozumienie treści.

Już jutro inauguracja festiwalu w gdyńskim Teatrze Miejskim –  odbędzie się pokaz macedońskiego „Hamleta” Skopskiego Teatru Dramatycznego w reżyserii Dejana Pojkovskiego:

 

Na pokaz rumuńskiej „Burzy” w reż. Silviu Purcărete, który odbędzie się 4 i 5 sierpnia w gdańskim Teatrze Wybrzeże, wciąż można wygrać bilet biorąc udział w konkursie na fanpage’u portalu.

Festiwalowi towarzyszy „Letnia Akademia Szekspirowska” czyli program spotkań z twórcami teatralnymi. Na wszystkie wykłady wstęp wolny!

Osoby czynnie zainteresowane teatrem zachęcamy do wzięcia udziału warsztatach aktorskich.

W celu zapoznania się ze szczegółami, polecamy odwiedzić stronę shakespearefestival.com

Festiwal potrwa do 5 sierpnia.

Życzymy miłych teatralnych wrażeń!

Źródło: shakespearefestival.pl, balkanistyka.org, youtube.com

About Sylwia Dimtchev

KOMENTARZE