Home / Bałkany / Chorwacja / 2 sezon „Gry o tron” kręcony w Chorwacji

2 sezon „Gry o tron” kręcony w Chorwacji


– Chorwacja to jedno z najpiękniejszych miejsc, w jakich byłem. Ludzie, jedzenie, wszystko jest tu wspaniałe. Patrzę na wyspę naprzeciwko nas. Wystarczy dziesięć minut łodzią, by dostać się na nią i móc kąpać się w najczystszej wodzie, jaką kiedykolwiek widziałem – przyznaje Peter Dinklage, amerykański aktor, który w serialu „Gra o tron” [Game of Thrones] wciela się w rolę Tyriona Lannisterra. Drugi sezon tego popularnego serialu fantastycznego został nakręcony w mieście nazwanym „perłą Adriatyku” – w Dubrowniku.

Informacje na temat kręcenia serialu w Chorwacji stacja HBO umieściła na swoich stronach YouTube.

David Benioff, producent i scenarzysta serialu, który po emisji pierwszego sezonu stał się  prawdziwym hitem, był także przyjemnie zaskoczony miastem.
– King’s Landing to jedno z najważniejszych miejsc w całej fabule, dlatego musi wyglądać dobrze. Spacerując po murach obronnych miasta, wiedzieliśmy już, że znaleźliśmy odpowiednie miejsce. Przeczytaliśmy opis w książce, przyjechaliśmy do Dubrownika i zrozumieliśmy, że to jest to – wyjaśnia Benioff. Całkowicie się z nim zgadza drugi producent i scenarzysta D. B. Weiss, który uważa Dubrownik, z jego świetnie zachowanymi budynkami i murami obronnymi, za „niewiarygodne odkrycie”. Poza tym do złudzenia przypomina mury stolicy Siedmiu Królestw.

Emilia Clarke, angielska aktorka, która gra w serialu Daenerys Targaryen, zachwyciła się wyspą Lakrum.
– Wyspa jest przepiękna. Można poczuć, że nadal żyje tu przeszłość. To poruszające – powiedziała Clarke.

Mimo że wszyscy członkowie grupy filmowej uważają Dubrownik za idealne miejsce do nakręcenia drugiego sezonu „Gry o tron”, miasto ma jednak mały mankament, który utrudniał ekipie pracę nad serialem – cały sprzęt trzeba było nosić w rękach.

Premierowe odcinki serialu stacja HBO wyemituje na wiosnę tego roku. Jego twórcy, David Benioff i D. B. Weiss zdradzają, że drugi sezon będzie „sezonem trudnych wyborów”. W serialu mają się bowiem pojawić epickie sceny bitewne, tajemnicze wilkory, prawdziwe smoki i mnóstwo nowych postaci, niewiele jest natomiast czasu, by to wszystko nakręcić. Nie pozostaje więc nic innego jak cierpliwie poczekać na efekty pracy aktorów, reżyserów, scenarzystów, montażystów i wszystkich tych, którzy dołożyli wszelkich starań, by drugi sezon „Gry o tron” nie rozczarował wiernych fanów. Natomiast tym, którzy nie mogą już doczekać się, jak potoczą się losy bohaterów drugiego sezonu, możemy wyjawić, że w drugim sezonie kraina Siedmiu Królestw zostaje ogarnięta pożogą wojny domowej, na Północy narasta rebelia Wolnych Ludzi, zaś Deanerys Targaryen przemierza Czerwone Pustkowia poznając kolejne etapy swojego przeznaczenia.

Zobaczcie, co członkowie ekipy mówili o Dubrowniku i Chorwacji.

Link

Tekst: Jutarnji.hr, tłum i red. S. C.

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE