Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: 20 lat Akagi

Bułgaria: 20 lat Akagi

Sofia | 9 grudnia 2011 r.,

W środę (7 grudnia 2011 – przyp. red.) trzy tysiące fanów zgromadziło się na koncercie zespołu „Akaga”, który obchodził 20-lecie istnienia. Zespół zaprezentował swoje największe hity i utwory z najnowszej płyty, zatytułowanej „20 lat”.

Wokalista Krasi Kurtew wraz z kolegami wyszli na scenę z kilkuminutowym opóźnieniem i już pierwszym utworem rozpalili emocje fanów. Chwilę potem uczcili swojego idola Jamesa Browna utworem „Jazz is the Teacher”.

Emocje rozgorzały ponownie po wkroczeniu na scenę specjalnego gościa zespołu – skrzypka Wesko Pantaleew Eszkenazi, który zagrał „Cztery pory roku” Vivaldiego z żeńską orkiestrą smyczkową ze stołecznej szkoły muzycznej.

Na scenie pojawili się również inni goście, Grafa, Hilda Kazasjan, Ljubo Kirow, Kalin Welow. Przyjaciele zespołu Dimityr „Funky” Kowaczew, Stefan Czobanow, byli członkowie zespołu Marin Panow, Jasen Wełczew i Ogi Weskow wraz z Akagą wykonali utwory „Cuba Libre”, „Pada”, „Lotnisko”, „Jeden dzień” i in.

Finał wieczoru uwieńczyło wykonanie kolędy „Cichy, magiczny dzień” oraz piosenki „One nie są winne” – koprodukcji Akagi i Eszkeneziego, poświęconej kampanii UNICEF-u wspomagającej bezdomne dzieci.

Od dzisiaj w sklepach można nabyć najnowszą płytę zespołu, zawierającą też wspólne wykonania z Ljubo Kirowem, Wesko Eszkenazim i Mellow Mac.

Tekst: trud.bg, ekrana.info, dnes.bg, tłum. i red. Magdalena Kus

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE