Home / Bałkany / Bułgaria / 22. Wietnamsko-Bułgarska Komisja Międzyrządowa

22. Wietnamsko-Bułgarska Komisja Międzyrządowa

Wietnam jest zainteresowany importowaniem bułgarskich win. Informacja ta została podana na wczorajszej konferencji prasowej 22. Wietnamsko-Bułgarskiej Komisji Międzyrządowej. Posiedzenia odbywają się w Sofii w dniach 7-8 czerwca 2012 w hotelu Anel.

Jak ogłosił wiceminister rolnictwa, Cwetan Dimitrow, w trakcie spotkań, Komisja ds. Kontroli Jakości Wina i Komisja ds. Kontroli Jakości Napoi Wysokoprocentowych mają zreferować swoje doświadczenia związane z produkcją i jakością alkoholi, by ułatwić późniejszy rozwój eksportu jego producentom.

Od początku wietnamsko-bułgarskiej współpracy, wymiana handlowa między krajami przebiegała sinusoidalnie. Jej szczyt wyznaczył rok 2008 z kwotą obrotu 96 mln USD.

Według informacji podanych przez wietnamską wiceminister ds. handlu, Ho Thi Kim Thoa, Wietnam chce  zacieśnienia współpracy z Bułgarią na polu hodowli zwierząt gospodarczych, ogrodnictwa, produkcji nasion oraz technologii przetwórstwa warzyw i owoców. Zapowiada również rozmowy w sprawie turystyki, bankowości i telekomunikacji.

Źródła:economynews.bg, scci.bg, government.bg

About Sylwia Dimtchev

KOMENTARZE