Home / Bałkany / Serbia / Serbia w szoku po śmierci nastolatki
tijana-juric-1407371865-547223

Serbia w szoku po śmierci nastolatki

Od kilku dni serbskie media żyją brutalnym morderstwem Tijany Jurić. Ciało piętnastoletniej dziewczyny odnaleziono w okolicy Somboru w dwa tygodnie po zgłoszeniu jej zaginięcia. Podejrzany o dokonanie Dragan Đurić (34l.) z Belgradu morderstwa trafił w ręce serbskiej policji i czeka na wyrok. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i wskazał funkcjonariuszom miejsce, w którym ukrył zwłoki.

Tijana ostatni raz był widziana 26 lipca po północy, niedaleko centrum sportowego w miejscowości Bajmok (Wojwodina) . W jej poszukiwania oprócz serbskiej policji zaangażowały się także służby węgierskie, Europol, Interpol oraz międzynarodowy portal poświęcony zaginionym dzieciom.

Na konferencji prasowej Minister Spraw Wewnętrznych Nebojša Stefanović ogłosił, że Đurić według wszelkich wskazań działał sam i nie znał wcześniej swojej ofiary. Jak mówi, mężczyzna nie wykazuje żadnych oznak żalu czy skruchy. Według relacji Stefanovicia morderca najpierw potrącił dziewczynę samochodem, a kiedy zaczęła wołać o pomoc uderzył ją i wciągnął do auta. Następnie obnażył ją i zabił gołymi rękoma, a ciało zakopał dziesięć kilometrów od Somboru. Prawdopodobnie obserwował ją przez kilka dni, być może śledził.Obdukcja ciała wskaże, czy Tijana przed śmiercią została zgwałcona.

Minister Stefanović dodał, że w takich momentach żałuje, że Serbia zniosła karę śmierci, a sprawcę nazwał nieludzkim monstrum.

Następnie Minister zrelacjonował działania policji. Według jego słów, morderca pod obserwacją zachowywał się całkowicie zwyczajnie, pracował w swoim sklepie mięsnym, jak gdyby do niczego nie doszło. Kiedy potwierdziły się informacje o tym, że mężczyzna przebywał w tym samym miejscu co Tijana w dniu zaginięcia, został aresztowany.

 

źródła: tanjug.rspobjeda.me, slobodnaevropa.org

About Pamela Rogala

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. Fascynują ją procesy społeczne, podróże oraz poznawanie obcych kultur. Szczerze i bezgranicznie zakochana w Serbii.
KOMENTARZE