Home / Bałkany / Czy Austria pójdzie śladem Węgier?
źródło: rts.rs
źródło: rts.rs

Czy Austria pójdzie śladem Węgier?

Przewodniczący Wolnościowej Partii Austrii, Heinz-Christian Strache przyznał, że Austria może pójść drogą Węgier i zbudować mur na wschodniej granicy z powodu fali uchodźców napływającej do kraju.

– Oprócz kontroli granicznych konieczna jest budowa muru, aby udaremnić przemyt ludzi. – powiedział Strache w wywiadzie dla austriackiego dziennika „Oberoesterreichische Nachrichten”.

W ostatnia niedzielę wprowadzono w Austrii tymczasowe kontrole pojazdów na przejściach granicznych na wschodzie kraju. Decyzja ta zapadła po tym jak świat obiegła wiadomość o tragicznej śmierci 71 uchodźców, których ciała pod koniec ubiegłego tygodnia znaleziono w chłodni porzuconej przez przemytników na jednej z autostrad.

Minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner wysunęła propozycję, aby umożliwić uchodźcom legalną podróż wgłąb Europy, którą Strache odrzucił.

Na austriackim przejściu granicznym pojawiły się już wzmocnione kontrole graniczne, co spowodowało w ostatni weekend spowolnienie ruchu nawet do 30 kilometrowego korka. Ruch aut na granicy był w tych dniach wzmożony również z powodu powrotu z wakacji turystów z Europy Zachodniej.

źródła: b92.net, b92.net

About Agnieszka Kawczyńska

Ukończyła slawistykę na UŁ, aktualnie studiuje na II stopniu SEW na UW. Uzależniona od kultury serbskiej. Wielbicielka historii sztuki i kina autorskiego. W wolnych chwilach czyta Houellebecq'a.
KOMENTARZE