Home / Bałkany / Czarnogóra / Adriatic Marinas zainwestowało w Czarnogórze już 280 milionów
Budownictwo; edulandia.pl

Adriatic Marinas zainwestowało w Czarnogórze już 280 milionów

Czołowi inwestorzy zagraniczni w Czarnogórze, firmy: Adriatic Marinas i Luštica Development, przedstawiły na posiedzeniu Rady Inwestorów Zagranicznych, statusy swoich aktualnych inwestycji.
Przedstawiciele firmy Adriatic Marinas, w której udział mają Peter Munk, Oleg Deripaska i Nathaniel Rothschild, mówili o statusie projektu Porto Montenegro. – W prace zainwestowano dotychczas ponad 280 mln euro. Zajmujemy się dużymi i ważnymi inicjatywami, z których najnowsze to: budowa nowych obiektów mieszkalnych, tj. 48 jedno-, dwu- i trzypokojowych apartamentów o wysokim standardzie, rozbudowa przystani (w tym zwiększenie jej pojemności), a także planowana jest budowa obiektów, które miałyby zająć się utrzymaniem i remontem wszystkich rozmiarów jachtów. Na spotkaniu przedstawiono również koncepcję budowy obiektów hotelowo-mieszkalnych (condo).
Firma Luštica Development, której właścicielem większościowym jest Samih Sawiris, poinformowała o bieżących działaniach w projekcie Luštica Bay, na półwyspie o tej samej nazwie.  – Budowa 70 obiektów mieszkalnych jest fazie końcowej, a do 2016 roku ma zostać wybudowanych jeszcze 45 mieszkań. Przedstawiciele firmy przypomnieli o pozwoleniu na budowę pola golfowego, którego prace mają zostać zakończone do 2017 roku. O pracach przy Luštica Bay pisaliśmy na łamach portalu balkanistyka.org już wcześniej (Czarnogóra: Prace przy Luštica Bay idą zgodnie z planem).

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE