Home / Polska i Bałkany / Air Serbia wznawia loty do Warszawy
air srbija

Air Serbia wznawia loty do Warszawy

Przez 15 lat  mieszańcy Belgradu i Warszawy nie mieli możliwości skorzystania z bezpośredniego połączenia lotniczego między swoimi miastami. Aż do dzisiaj! 29 maja 2014 roku Air Serbia wznowiła kurs. Samolot Airbus A319 będzie latał codziennie.

Dyrektor generalny Air Serbia, Dane Kondić, wyznał, że jest to element strategii rozszerzania sieci przewoźnika, którego celem jest objęcie swoimi usługami 38 lokalizacji. Dodał, że poza niewątpliwymi korzyściami jakie otwarcie linii przyniesie Polakom i Serbom, będzie ono miało znaczenie także poprzez umożliwienie połączeń z innymi miejscami. – Ta linia między dwiema stolicami będzie wiele znaczyła dla podróżnych, którzy kursują ze względu na pracę, odpoczynek czy przyjemność, w dodatku przyczyni się dalszej współpracy kulturowej, turystycznej i ekonomicznej między Serbią a Polską – powiedział Kondić.

Samolot Airbus A319, który będzie obsługiwał linię, ma 120 miejsc w klasie ekonomicznej i 8 w biznesowej. Samolot będzie kursował codziennie: z Belgradu w poniedziałki, środy i soboty o 18.10 (przylot w Warszawie o 19.50), zaś we wtorki, czwartki i niedziele o 7.15 (przylot 8.55). Loty z Warszawy w poniedziałki, środy i soboty będą się odbywały o 20.30 (przylot do Belgradu 22.15), a w pozostałe dni o 9.40 (samolot doleci na miejsce o 11.20).

 Źródła: tanjug.rs, novosti.rs, airserbia.com

About Kamila Sadowska-Lasyk

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie Śląskim, stypendystka programu wymiany studenckiej w Nowym Sadzie, od 2013 roku redaktorka portalu balkanistyka.org. Zainteresowanie Bałkanami skłoniło ją do podjęcia studiów slawistycznych a następnie przerodziło się w miłość do tego regionu. Poza Bałkanami interesuje ją przekład literacki, lubi też bieganie i fitness oraz dobrą literaturę. Aktualnie mieszka w Czarnogórze.
KOMENTARZE