Home / Bałkany / Albania / Albania: Adi Totaj z Beratu zwyciężył w konkursie „A Youthful Vision 2012”

Albania: Adi Totaj z Beratu zwyciężył w konkursie „A Youthful Vision 2012”

źródło-koha.net (4)

Głównym laureatem międzynarodowego konkursu malarstwa „A Youthful Vision 2012”, organizowanego dla młodzieży w wieku 13-15 lat, został Adi Totaj – chłopiec z Beratu, który namalował obraz przedstawiający most Gorica w Beracie.

18. edycja konkursu została zorganizowana na Słowacji przez UNESCO w ramach projektu „World Heritage”. „A Youthful Vision 2012” to międzynarodowe wydarzenie, w którym mogą wziąć udział ochotnicy ze wszystkich krajów objętych ochroną UNESCO. W tegorocznej edycji wzięło udział 1458 młodych ludzi pochodzących z 80 różnych szkół, 26 miast świata i 19 państw: Albanii, Brazylii, Kanady, Chin, Kuby, Czech, Węgier, Włoch, Japonii, Litwy, Łotwy, Malezji, Czarnogóry, Polski, Rumunii, Rosji, Turcji, Ukrainy i Słowacji. Głównym zadaniem konkursu jest zachęcenie dzieci w wieku szkolnym do wykorzystania swojej kreatywności w celu zaprezentowania światowego dziedzictwa swojego miasta lub innego wybranego miejsca.

Adi Totaj skończył 9-letnią szkołę podstawową „Thimi Tani” w Beracie, a obecnie jest uczniem pierwszej klasy w szkole im. Vexhiego Buharaja. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w szóstej klasie wspierany przez rodziców i nauczycieli. Obecnie najważniejsza dla chłopca jest kontynuacja nauki w liceum architektonicznym.

 

źródło: koha.net

About Maria Reptowska

KOMENTARZE