Home / Bałkany / Albania / Albania: Guljem Kotorri otrzymał tytuł najlepszego aktora na festiwalu w Arizonie
Guljem Kotori - Flickr.com

Albania: Guljem Kotorri otrzymał tytuł najlepszego aktora na festiwalu w Arizonie

Film „Agon”, w reżyserii Roberta Budina, po Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Chicago, gdzie otrzymał tytuł najlepszego filmu zagranicznego, został po raz kolejny zauważony w Ameryce. Tym razem podczas festiwalu filmowego Bloody Hero International Film Festival w Arizonie doceniony został Guljem Kotorri, grający rolę Viniego, który otrzymał tytuł najlepszego aktora.

Zdaniem reżysera filmu „Agon”, Kotorri to nowo odkryty talent, a jego kolejne role pokażą, że nagroda, którą otrzymał nie jest przypadkiem. Sam Guljem był mile zaskoczony werdyktem jury. Aktor powiedział, że nagroda ta spowoduje, że będzie starał się być jeszcze lepszy w tym co robi, tym bardziej, że nie ukończył żadnej szkoły aktorskiej. Guljem uważa, że udział w filmie „Agon” był jak dotąd największym doświadczeniem aktorskim w jego życiu i nauczył go wiele na temat filmu i aktorstwa.

Tematem filmu jest historia dwóch Albańczyków, którzy decydują się na emigrację do Grecji, gdzie każdy z nich próbuje na swój własny sposób dostosować się do nowej rzeczywistości. Zdaniem Budina „Agon” to opowieść o integracji między narodami z różnych kultur i tradycji oraz o niebezpieczeństwie powstającym w sytuacji kiedy uprzedzenia biorą górę. Pod koniec ubiegłego roku „Agon” miał premierę w Tiranie, a później pojawił się w kilku miastach w Albanii. W tym samym czasie film został wyświetlony podczas South East European Film Festival w Los Angeles.

 

Źródło: koha.net

About Maria Reptowska

KOMENTARZE