Home / Bałkany / Albania / Albania: Nowy szef CEZ-u poprawi jakość usług

Albania: Nowy szef CEZ-u poprawi jakość usług

Dystrybutor energetyczny CEZ Shpërndarje podejmie działania zmierzające do poprawy jakości usług. Nowy prezes firmy Jaroslav Macek poinformował media, że celem jego pracy będzie ograniczenie strat i zapewnienie ciągłych dostaw energii elektrycznej do konsumentów.

– Jestem zaszczycony faktem mianowania mnie na to stanowisko i chcę udowodnić, że firma CEZ Shpërndarje koncentruje się na działalności w Albanii. Chcemy pokazać naszym klientom, że jesteśmy tu by wyprowadzić w życie szereg inicjatyw zmierzających do poprawy ich obsługi. Ulepszenia te będą polegały na zwiększeniu inwestycji oraz zapobieganiu nadużyciom wobec konsumentów. – powiedział Macek.

Firma CEZ Shpërndarje zwiększyła liczbę niezależnych kontroli liczników energii elektrycznej reagując w ten sposób na powtarzające się skargi od konsumentów na zawyżone rachunki, szczególnie pod koniec roku. Podejrzewało się, że CEZ w ten sposób kompensuje sobie straty spowodowane niską ściągalnością należności. W Albanii liczniki energii są zwykle w zamkniętych skrzynkach niedostępnych dla konsumentów, a odczytów dokonują pracownicy dystrybutora, w tym przypadku CEZ-u.

W kilku przypadkach menadżerowie stwierdzili naruszenia i nadużycia, które skutkowały dyscyplinarnymi zwolnieniami z pracy.

Jaroslav Macek obejmując stanowisko prezesa zastąpił urzędującego od ponad dwóch i pół roku Josefa Hejseka.

 

Tekst: TV Scan, tłum. i red. Maciej Suchorabski

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE