Home / Bałkany / Albania / Albania: ruszył wirtualny rynek dla rolników „Agronet”
agronet - aicai.it

Albania: ruszył wirtualny rynek dla rolników „Agronet”

Rolnicy Albanii oraz wszystkich krajów rejonu, będą mogli prowadzić sprzedaż i kupno, prezentację produktów, logistykę dystrybucji swoich produktów oraz wymianę informacji za pośrednictwem wirtualnego rynku. Minister Gospodarki przedstawił projekt „AgroNet”, który zapewnić ma wzrost współpracy między rolnikami regionu, poprzez rejestrację na portalu agronet.fineline.ba.

Ministerstwo Gospodarki podkreśla, że główny nacisk przy projekcie stawiano na pomoc przedsiębiorcom, tak aby stając się częścią tej sieci, mogli oni skorzystać z wszystkich usług i korzyści, które może przynieść poprawa logistyki, dystrybucji, usług i infrastruktury. Wszystko to ma również na celu wsparcie przemysłu spożywczego w rejonie Adriatyku.

Projekt „AgroNet” o wartości EUR 2,5 mln [ALL 350 mln] finansowany jest z Unii Europejskiej. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dni, Parlament omówi pakiet udogodnień fiskalnych dla rolnictwa, który przewidywał m.in. usunięcie VAT na maszyny i środki produkcji. Jeśli ten pakiet zostanie zatwierdzony, zdaniem ekspertów, umożliwi on znaczny wzrost albańskich produktów rolnych i zwierzęcych.

Źródła: scan-tv.com, panorama.com.al

About Mateusz Czaja

KOMENTARZE