Home / Bałkany / Albania / Albania: Strzelanina podczas wyborów: jedna ofiara śmiertelna
Źródło - polska times

Albania: Strzelanina podczas wyborów: jedna ofiara śmiertelna

W wyniku strzelaniny, która niedzielnego poranka wywiązała się przed lokalem wyborczym w Laçu zginął aktywista opozycyjnej partii LSI (alb. Lëvizja Socialiste për Integrim, Socjalistyczny Ruch Integracji). Do szpitala trafił poważnie zraniony kandydat rządzącej Partii Demokratycznej.

Ustalono, że śmiertelną ofiarą był 53-letni sympatyk opozycyjnej partii Socjalistyczny Ruch Integracji, Gjon Gjoni. Mężczyzna zapisany był do lokalu wyborczego w Tiranie, więc w Laçu nie zjawił się w celu oddania głosu. Miał on ciężko ranić kandydata Partii Demokratycznej, Mehilla Fufiego. Policja informuje także o dwóch rannych gapiach.

Do wymiany ognia doszło niedzielnego poranka, koło godziny 9 rano, gdy lokale wyborcze były już otwarte. Policja przesłuchuje siedmiu świadków zdarzenia.

W historii wyborów w Albanii dochodziło już do aktów przemocy, niemniej Komisja Europejska wyraźnie podkreśliła, że nadchodzące wybory bez incydentów będą dowodem na to, że Albania jest gotowa na rozpoczęcie procesu akcesyjnego do Unii Europejskiej. W obliczu krwawych wydarzeń zdaje się, że Albania zrobiła krok w tył.

Źródło: BalkanWeb.com, Balkan Insight

About Piotr Zawodniak

KOMENTARZE