Home / Bałkany / Albania / Albania: Sytuacja energetyczna powróci do normy w ciągu w miesięcy – Dollapi

Albania: Sytuacja energetyczna powróci do normy w ciągu w miesięcy – Dollapi

Sytuacja energetyczna w Albanii zostanie unormowana w ciągu dwóch miesięcy, zapowiedział powołany przez rząd administrator dystrybutora energii CEZ Shpërndarje, Sahit Dollapi obejmując nowe stanowisko w dniu 26 stycznia. Dollapi oskarżył dotychczasowych menedżerów CEZu o zaniedbania, które doprowadziły do obecnych przerw w dostawie energii i szeregu innych zaniedbań.

– Dziś nikt nie ma wątpliwości, że ta sytuacja jest wynikiem złego zarządzania tej spółki [CEZ Shpërndarje – przyp.red.] i tego, że straty przesyłowe wynoszą 50% – powiedział Dollapi.

– Z punktu widzenia mnie jako administratora najważniejsze jest przywrócenie zaufania obywateli, szczególnie w stosunku do rzetelności fakturowania – dodał.  – Nie będzie podwójnych standardów, i zaopatrzenie 24 godziny na dobę dotyczyć będzie tylko tych klientów, którzy płacą rachunki.

W najbliższym czasie spółka przeprowadzi też kontrole liczników prądu, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości nastąpi przeszacowanie należności klientów wobec spółki, a nawet ich anulowanie, zapowiedział Dollapi.

 

Źródło: Gazeta Shqip

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE