Home / Bałkany / Albania / Albania: Targi Technologii i Inwestycji w Tiranie – rekordowy udział wystawców z Chin

Albania: Targi Technologii i Inwestycji w Tiranie – rekordowy udział wystawców z Chin

Około stu chińskich przedsiębiorców prezentuje swoje produkty i usługi na Międzynarodowych Targach Technologii i Inwestycji, które rozpoczęły się 9 maja w Tiranie. Obecny podczas ceremonii otwarcia ambasador Chin w Albanii Ye Hao ogromny potencjał Albanii w obszarach takich jak energetyka, górnictwo czy transport dodając, że zainteresowanie inwestycjami ze strony  chińskich firm jest bardzo wysokie.

Targi mają na celu wspieranie dalszej współpracy między Albanią a Chinami, powiedział ambasador.

– Albania ma wiele zasobów mineralnych oraz potencjał energetyczny, oferuje możliwości w transporcie, ochronie środowiska i wielu innych dziedzinach – powiedział ambasador, a obecność stu chińskich przedsiębiorców na targach w setną rocznicę niepodległości Albanii wróży zacieśnienie współpracy między obu krajami.

– Jestem przekonany, że targi zakończą się sukcesem i chińskie firmy zdecydują się na podjęcie inwestycje w Albanii – zakończył.

Mer Tirany Lulzim Basha zaprosił zagraniczne firmy do inwestowania w Albanii, podkreślając, że kraj ten oferuje bardzo przyjazny klimat dla biznesu, a inwestorzy mogą liczyć na wsparcie ze strony władz lokalnych.

Obroty handlowe między Chinami a Albanią w 2011 r. osiągnęły wartość USD 440 mln. Daje to 25,5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2010.

 

Źródło: TV Scan

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE