Home / Bałkany / Albania / Albania: Trzecia koncesja 3G na początku nowego roku

Albania: Trzecia koncesja 3G na początku nowego roku

Źródło: scan-tv.com

Tirana| 29 grudnia 2011 r.

 

Trzecia koncesja na częstotliwość 3G zostanie wydana na początku przyszłego roku, po zakończeniu rozpoczętych w zeszłym tygodniu przetargów. Operatorzy komórkowi wielokrotnie prosili rząd o natychmiastowe wydanie wszystkich możliwych licencji, jednak władze zdecydowały się kontynuować wydawanie pozwoleń jedno po drugim. Po dwóch pierwszych przetargach budżet państwa został zasilony 45 milionami euro.

– W zgodzie z panującą atmosferą świąt, podajemy dobrą wiadomość. Już wkrótce przydzielimy trzecią koncesję 3G dla operatorów mobilnych. Oznacza to szybszy i wygodniejszy dostęp do internetu z każdego zakątka Albanii oraz przystępniejsze ceny dla użytkowników telefonów –  mówił minister innowacji i technologii informacyjnych i komunikacyjnych Genc Pollo.

Podczas zwołanej konferencji Minister Pollo przedstawił dokładne terminy oraz warunki na jakich odbędzie się kolejny przetarg. W wyścigu do trzeciej generacji pozostali dwaj operatorzy: Eagle Mobile, które brało  udział w poprzednich przetargach, oraz Plus Communication, które nieustannie ubiega się o wydanie wszystkich licencji jednocześnie, po cenie niższej niż ustanowione minimum czyli 12,5 milionów euro.

Pierwsze licencje 3G zostały przyznane pod koniec bieżącego roku. Pierwszy przetarg wygrało Vodafone proponując 31 milionów euro. Po nim dołączył operator AMC, który wykupił koncesję za 15 milionów euro. W obu przypadkach ceną minimalną było 12 milionów euro.

 

Tekst: scan-tv.com, panorama.com.al, zdjęcie: tv-scan.com, tłum. i red. Piotr Zawodniak

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE