Home / Bałkany / Albania / Albania: Turystyka górska czeka na inwestycje

Albania: Turystyka górska czeka na inwestycje

Albańska infrastruktura związana z turystyką górską wymaga inwestycji zarówna w sektorze prywatnym jak i państwowym, uważają przedstawiciele organizacji turystycznych. Aby zwiększyć liczbę miłośników dzikiej, nieskażonej przyrody, państwo powinno stworzyć niezbędne zaplecze do uprawiania tej formy spędzania wolnego czasu.
W ostatnich latach działania związane z rozwojem zaplecza do uprawiania turystyki górskiej podejmowali głównie inwestorzy lokalni, tłumaczył Enver Mehmeti, prezes Stowarzyszenia Turystyki w wypowiedzi udzielonej dla TV Scan. Wyraził też nadzieję, że w następnych latach obszarów turystycznych będzie przybywać również dzięki inwestycjom zagranicznym.
Według Mehmetiego, planowane obniżenie VAT dla firm turystycznych wpłynie na zwiększenie inwestycji i wzrost liczby zatrudnionych osób w tym sektorze.
Zdanie Mehmetiego potwierdzają touroperatorzy dodając, że zwolnienie przedsiębiorców inwestujących w rozwój turystyki na obszarach górskich z odprowadzania wszelkich podatków w pierwszym roku działalności będzie miało znaczny wpływ na rozwój turystki górskiej w Albanii.

Tekst: TV Scan, tłum. i red. Maciej Suchorabski

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE