Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Ambasada Bułgarii w Syrii ograniczyła swoją działalność

Ambasada Bułgarii w Syrii ograniczyła swoją działalność

Ministerstwo spraw zagranicznych ogłosiło, że z powodu niestabilnej sytuacji w Syrii, ambasada Bułgarii w Damaszku z dniem 16 kwietnia postanowiła ograniczyć swoją działalność. Bez większych zmian ma funkcjonować tylko jej wydział polityczny.
Wstrzymane zostało wydawanie wiz dla obcokrajowców. Tego typu formalności będzie można teraz załatwiać w ambasadzie Bułgarii w Bejrucie. Instytucja będzie organizowała tzw. dni konsularne dla społeczności bułgarskiej zamieszkałej na tych terenach, podczas których będzie miała ona możliwość uregulowania wszelkich formalności, jak na przykład legalizacja dokumentów, czy w razie konieczności współpraca w sprawach humanitarnych.
Ministerstwo spraw zagranicznych wydało także zalecenie, aby obywatele Bułgarii przebywający w Syrii niezwłocznie opuścili kraj.

Źródło: dnevnik.bg

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE