Home / Bałkany / BiH / Ataki na stronę internetową SDP BiH

Ataki na stronę internetową SDP BiH

Strona internetowa Socjaldemokratycznej Partii BiH stała się obiektem ataków DDoS  (Distributed Denial of Service – rozpowszechniona odmowa usługi, atak mający na celu uniemożliwienie dostępu do strony internetowej- przyp. red.), które nastąpiły wkrótce po opublikowaniu informacji o rezygnacji Željka Komšicia z pełnienia wszystkich funkcji partyjnych.

Powód rezygnacji nie jest jeszcze znany.  Prawdopodobnie było to spowodowane niezadowoleniem ze sposobu podejmowania decyzji w partii oraz faktu, iż o działaniach partii decydował bardzo wąski krąg ludzi.

W ostatnich wyborach Komšić uzyskał ponad 330 tys. głosów i został wybrany na członka Prezydium BiH jako kandydat z SDP. Wynik ten był ponad dwukrotnie wyższy niż suma głosów największych konkurentów Komšicia.  Podczas wyborów wewnątrzpartyjnych został mianowany wiceprezesem SDP i członkiem Komitetu Centralnego.

Źródło: sutra.ba

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE