Home / Gospodarka / Infrastruktura / Austria zainwestuje w serbską infrastrukturę

Austria zainwestuje w serbską infrastrukturę

Austriacka grupa budowlana PORR planuje wziąć udział w przetargu na budowę autostrady w „Korytarzu 10” [paneuropejski korytarz transportowy wiodący od Austrii do Grecji o długości 2 300 km – przyp. red.]. Firma ma również w planach realizację projektu dotyczącego ochrony środowiska w Serbii, oświadczył członek rady nadzorczej oraz dyrektor grupy PORR dla centralnej i wschodniej Europy Walter Reckerzügl.

PORR pomyślnie zrealizował projekt budowy mostu na Ada Ciganlija w Belgradzie, którego cena wyniosła 120 mln EUR. Koszt pętli umożliwiającej dojazd do mostu ze strony Czukaricy to około 70 mln EUR, powiedział Reckerzügl. Dodał także, że PORR zainwestował w budowę składowiska odpadów w Jagodinie i Leskovacu około 10 mln EUR z własnych funduszy.

Firma jest zainteresowana rozszerzeniem działalności w zakresie ochrony środowiska w Serbii. Opierając się na obydwu projektach, które zakończyły się sukcesem, PORR chce ustalić ten sam model budowy składowiska odpadów również w pozostałych gminach, poinformował Reckerzügl.

Grupa PORR zamierza też rozszerzyć swoją działalność w Serbii poprzez udział w modernizacji infrastruktury kolejowej dzięki uruchomieniu wytwórni podkładów strunobetonowych dla linii kolejowej w Svilajnacu.

 

Tekst i zdjęcie: beta.rs, tłum. i red. Marta Buraczyńska

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE