Home / Patronat / Balkan Klezmer Basement w Śnie Pszczoły

Balkan Klezmer Basement w Śnie Pszczoły

Zapraszamy już 24 marca do warszawskiego Snu Pszczoły na koncert grupy Klezamafour!

Kontynuujemy naszą wspólną podróż po muzycznych stylach, dźwiękach i odcieniach muzyki (nie tylko) bałkańskiej. W miesiącu marcu przeniesiemy się na chwilę w magiczny świat klezmerskich dźwięków.

Muzyka klezmerska ma bardzo wiele stycznych z estetyką bałkańsko-cygańską. Podobne instrumenty (skrzypce, akordeon, klarnet), podobna rytmika, podobne skale dźwięków.

Klezmafour zaczaruje Was swoimi pięknymi melodiami, i poderwie do tańca skocznym brzmieniem!

WYSTĄPIĄ:

✔KLEZMAFOUR (koncert)
https://www.facebook.com/klezmafour/
http://www.klezmafour.pl/

✔ BABAGANOUSH COLLECTIVE
http://soundcloud.com/babaganoush-collective

✔ WARSAW BALKAN MADNESS
https://www.facebook.com/WarszawskiBalkanMadness
http://soundcloud.com/warsaw-balkan-madness

✔ 24 marca
✔ start: 21:00
✔ bilety: 20zł w przedsprzedaży, 30zł w dniu koncertu, do kupienia w Śnie Pszczoły, od wtorku do niedzieli po 18.00
info: Bartosz Mindewicz – 798 992 922

► KLEZMAFOUR

Zespół KLEZMAFOUR powstał w 1999 roku w Lublinie. Od tamtego czasu stale koncertuje. Ma na swoim koncie występy w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Szwajcaria). Niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwintetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa.

W ich repertuarze znajdują się:
Utwory stylizowane muzyką mniejszości żydowskiej i fascynującą kulturą Bałkanów.
Kompozycje własne członków zespołu.

Rzeczą do której od samego początku istnienia zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. „Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi – to nasz cel, do którego dążymy od początku”. Wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznych w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie „idealnego zgrania” w sposób profesjonalny i przemyślany.

► BABAGANOUSH COLLECTIVE

Babaganoush Collective powołany został przez dwójkę djów z różnych warszawskich projektów muzycznych. Kolektyw chce przybliżyć publice brzmienia dla których wspólnym mianownikiem będzie żydowskie pochodzenie. Melodie klezmerskie zmieszają się z muzyką izraelską a także z nowojorską awangardą. Będzie trochę etnicznie, trochę nowocześnie. Jednak przede wszystkim na pewno bardzo tanecznie i poruszająco!

Wydarzenie wspierają:

✔ balkanistyka.org
✔ Warsaw Jewish Radio
✔ZOOM
✔ Pora.pl

 

Koncert odbywa się pod patronatem serwisu balkanistyka.org

About Maciej Suchorabski

KOMENTARZE