Home / Baklava / Bałkański Sylwester 2015/2016
Sarajevo

Bałkański Sylwester 2015/2016

Pasjonaci Bałkanów zapraszają na drugą edycję wyjazdowego Bałkańskiego Sylwestra. W tym roku przygotowali autokarową wyprawę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Serbii z zabawą noworoczną w Sarajewie.

Ramowy program wyjazdu

Dzień 1 (26.12.2015)
Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Zagrzebia.

Dzień 2 
Zwiedzanie Zagrzebia z przewodnikiem: Gorni Grad, Trg Bana Josipa Jelačića, Stara Brama, Kościół św. Marka, Katedra Wniebowzięcia NMP, ulica Tkalčićeva, Jarmark Bożonarodzeniowy.

Dzień 3
Przejazd przez górzystą Bośnię, m.in. przez kanion rzeki Vrbas. Po drodze zwiedzanie Travnika – słynącego z najlepszych čevapčiči na Bałkanach oraz Jajce – miasta na wodospadzie. Wieczorem przyjazd do Sarajewa i wspólne wyjście do centrum na imprezę integracyjną w lokalnej kafanie.

Dzień 4 
Zwiedzanie Sarajewa: Most Łaciński, Tunel Zbawienia, Gradska Viječnica, Aleja Snajperów, Wieczny Ogień, Trg Oslobođenja, Baščaršija, Galeria Srebrenica ’95, dla chętnych wjazd na wzgórze Vratnik, z którego rozpościera się panorama miasta.

Dzień 5
Wycieczka do Hercegowiny – zwiedzanie Mostaru oraz Počitelja.

Dzień 6
Odpoczynek przed wieczornym szaleństwem. Dla chętnych relaks na termalnym kąpielisku „Termalna Riviera”. Bałkańska zabawa sylwestrowa z muzyką na żywo.

Dzień 7 
Późne śniadanie. Przejazd do Nowego Sadu. Dla wytrwałych wyjście do centrum na świętowanie pierwszego dnia Nowego Roku.

Dzień 8
Zwiedzanie Nowego Sadu z przewodnikiem: Twierdza Petrovaradin, Plac Wolności, Kościół św. Anny, ulica Dunavska. Wieczorem pożegnalna impreza w centrum miasta.

Dzień 9 (3.01.2013)
Po śniadaniu przejazd do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Więcej informacji na temat wyjazdu znajduje się na stronie internetowej www.pociagnabalkany.pl

KOMENTARZE