Home / Bałkany / Bałkański Sylwester 2016/17
12976294_1745880365626659_530746529_n

Bałkański Sylwester 2016/17

Pasjonaci Bałkanów zapraszają na trzecią edycję Bałkańskiego Sylwestra. W tym roku przygotowali autokarową wyprawę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Serbii z zabawą noworoczną w Sarajewie przy muzyce na żywo.
Dla czytelników Bałkanistyki, jak zwykle, została przygotowana atrakcyjna zniżka.

Ramowy program wyjazdu

Dzień 1 (27.12.2015) – Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Nowego Sadu.

Dzień 2 – Zwiedzanie Nowego Sadu z przewodnikiem: Twierdza Petrovaradin, Plac Wolności, Kościół św. Anny, ulica Dunavska. Wieczorem impreza integracyjna w centrum miasta.

Dzień 3 – Przejazd na południe w górzyste pogranicze Serbii i Bośni. Po drodze opowieści – nieco historii, anedgot i wiele regionalnych ciekawostek. Po zakwaterowaniu w Sarajewie zaproponujemy wspólne wyjście do centrum.

Dzień 4 – Zwiedzanie Sarajewa: Most Łaciński, Tunel Zbawienia, Gradska Viječnica, Aleja Snajperów, Wieczny Ogień, Trg Oslobođenja, Baščaršija, Galeria Srebrenica ’95, dla chętnych wjazd na wzgórze Vratnik, z którego rozpościera się panorama miasta. Wieczorem wspólna zabawa miejscowej kafanie.

Dzień 5 – Wycieczka do Hercegowiny – zwiedzanie Mostaru oraz Počitelja. Wieczorem bałkański bal sylwestrowy w formule ALL INCLUSIVE (ciepłe posiłki w formie bufetu, napoje alkoholowe i bezalkoholowe)

Dzień 6 – Przejazd przez górzystą Bośnię, m.in. przez kanion rzeki Vrbas, do Zagrzebia. Zwiedzanie Jajce – miasta na wodospadzie. Postój w lokalnej restauracji na obiad.

Dzień 7 (2.01.2017) – Zwiedzanie Zagrzebia z przewodnikiem: Gorni Grad, Trg Bana Josipa Jelačića, Stara Brama, Kościół św. Marka, Katedra Wniebowzięcia NMP, ulica Tkalčićeva, Jarmark Bożonarodzeniowy. Przejazd do Polski.

Więcej informacji na temat wyjazdu znajduje się na stronie internetowej www.pociagnabalkany.pl

KOMENTARZE