Home / Bałkany / Bałkański Sylwester 2017/18
12743868_950631608348755_3207805790933911029_n

Bałkański Sylwester 2017/18

Pasjonaci Bałkanów zapraszają na  Sylwestra w Sarajewie. W tym roku przygotowali autokarową wyprawę do Bośni i Hercegowiny oraz Serbii. Bal sylwestrowy odbędzie się w stolicy Bośni i Hercegowiny przy muzyce na żywo. Podczas wyprawy uczestnicy odwiedzą również Nowy Sad, Mostar oraz Konjic i przeciwatomowy bunkier J.B.Tito.

Ramowy program wyjazdu

Dzień 1 (26.12.2017) – Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Nowego Sadu.

Dzień 2 – Zwiedzanie Nowego Sadu z przewodnikiem: Twierdza Petrovaradin, Plac Wolności, Kościół św. Anny, ulica Dunavska. Wieczorem impreza integracyjna w centrum miasta.

Dzień 3 – Przejazd na południe w górzyste pogranicze Serbii i Bośni. Po drodze opowieści – nieco historii, anedgot i wiele regionalnych ciekawostek. Po zakwaterowaniu w Sarajewie wspólne wyjście do centrum.

Dzień 4 – Zwiedzanie Sarajewa: Most Łaciński, Tunel Zbawienia, Gradska Viječnica, Aleja Snajperów, Wieczny Ogień, Trg Oslobođenja, Baščaršija, Galeria Srebrenica ’95, dla chętnych wjazd na wzgórze Vratnik, z którego rozpościera się panorama miasta. Wieczorem wspólna zabawa miejscowej kafanie.

Dzień 5 – Czas wolny lub  wycieczka do Hercegowiny – zwiedzanie Mostaru oraz Konjica.

Dzień 6 – Dzień wolny w Sarajewie. Wieczorem bałkański bal sylwestrowy w formule ALL INCLUSIVE (ciepłe posiłki w formie bufetu, napoje alkoholowe i bezalkoholowe).

Dzień 7 – Przejazd do Polski.

Więcej informacji na temat wyjazdu znajduje się na stronie internetowej www.pociagnabalkany.pl

About Agnieszka Pajor

Absolwentka filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Była stypendystką programów Erasmus oraz CEEPUS, dzięki którym studiowała w słoweńskim Koprze oraz w chorwackim Zadarze i Osijeku. Bezgranicznie zakochana w kolorach Adriatyku, przyrodzie Bośni i Hercegowiny oraz muzyce Đorđe Balaševicia.
KOMENTARZE