Home / Bałkany / Albania / Bałkany: Biura podróży podpisały porozumienie o współpracy
slovenska plaza-adriatyk.com

Bałkany: Biura podróży podpisały porozumienie o współpracy

Przedstawiciele stowarzyszeń biur podróży Czarnogóry, Chorwacji, Serbii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny oraz Albanii podpisali 15 maja br. w Belgradzie umowę o współpracy. Wspólne działanie tych państw powinno przyczynić się do poprawy jakości produktów turystycznych. Międzynarodowa współpraca i wspólne działania są podstawowymi celami tej umowy, a pomysł jej podpisania jest wynikiem tego, że kraje regionu nie są wystarczająco atrakcyjne pojedynczo, zaś poprzez relacje biznesowe i wspólną edukację można lepiej rozwijać współpracę przedsiębiorstw z tych państw.
Pomysł współpracy narodowych stowarzyszeń agencji turystycznych opiera się na działaniu w ramach projektów dotyczących rozwoju turystyki, a także na aktywności agencji zarówno w regionie, jak i na rynkach państw-sygnatariuszy. – Podpisanie umowy daje mocną podstawę do pomyślnej współpracy regionalnej, rozwoju podróży tematycznych oraz tworzenia dobrej jakości produktów turystycznych – powiedział przedstawiciel Czarnogórskiego Towarzystwa Turystycznego, Žarko Radulović. Dodał, że jednym z ważniejszych celów będzie stworzenie wspólnego produktu turystycznego, bazującego na rozwoju zrównoważonej turystyki i ponadgranicznej współpracy państw.
Wśród najważniejszych planów jest rozpoczęcie w krótkim terminie prac i rozwój wspólnych programów turystycznych w celu promocji na rynkach Europy i świata.

Źródło: bankar.me, tanjugbiz.rs

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE