Home / Bałkany / Czarnogóra / Bank Światowy istotnym partnerem Czarnogóry
bankswiatowy.google.pl

Bank Światowy istotnym partnerem Czarnogóry

W dniach od 11. do 15. kwietnia bieżącego roku minister finansów Czarnogóry, Radoje Žugić, weźmie udział w wiosennej sesji Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, która odbędzie się w Waszyngtonie. Žugić będzie miał okazję uczestnictwa w wielu profesjonalnych dyskusjach z przedstawicielami istotnych instytucji finansowych z całego świata.

Z Waszyngtonu wrócił niedawno premier Czarnogóry, Milo Đukanović, gdzie spotkał się z dyrektorem wykonawczym Banku Światowego. Đukanović zaprezentował pozytywne zmiany w czarnogórskiej gospodarce po konsolidacji finansowej. Wskazał również priorytety, na które zamierza zwrócić uwagę podczas reform strukturalnych. Dzięki nim planuje zapewnić wzmocnienie konkurencyjności gospodarki i zintensyfikowanie działalności sektora prywatnego. Premier wyraził również nadzieje, że działania reformatorskie władz Czarnogóry odnajdą wsparcie w Banku Światowym.

Przedstawiciele Banku poinformowali z kolei, że zamierzają nasilić współpracę z Czarnogórą, która jest, zgodnie z polityką jednolitego podejścia, ważnym klientem tej instytucji finansowej. Zgodnie z uniwersalnymi celami Banku Światowego, wśród których należy wymienić likwidację ubóstwa i poprawę jakości życia, Czarnogóra może liczyć na znaczące wsparcie w tym zakresie.

Źródła: portalanalitika.me, portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE