Home / Bałkany / Serbia / Belgradzkie lotnisko drugie w Europie i siódme na świecie

Belgradzkie lotnisko drugie w Europie i siódme na świecie

Serbia, Srbija , Србија

Belgradzkie lotnisko „Nikola Tesla” znalazło się na 2 miejscu w Europie i 7 na świecie  pod względem komfortu i nowoczesności. Oceny dokonali podróżnicy, którzy wypełnili ankietę stworzoną przez agencję „Edreams” zajmującą się rezerwacjami biletów lotniczych. W badaniach tych wzięło udział ponad 14 mln osób.
Na tak dobry wynik wpływ miały przeprowadzone w ostatnim czasie inwestycje oraz zwiększająca się co rok o około 20% liczba korzystających z niego osób.
W ubiegłych latach belgradzkie lotnisko wzbogaciło się o nowe pomieszczenia: poczekalnie VIP, poczekalnie dla dzieci, sklep wolnocłowy oraz 2 restauracje. Zakończyła się również pierwsza faza renowacji terminalu lotniczego, który został wyposażony w nowoczesny sprzęt do wykrywania broni oraz materiałów wybuchowych.
Na lotnisku planuje się przeprowadzenie dalszych prac modernizacyjnych oraz otwieranie sklepów najbardziej znanych marek lecz także stoisk z tradycyjnymi serbskimi produktami. Prace mają zakończyć się za 3 lata i według obliczeń pochłoną około 40 mln EUR.

Źródła: seebiz.net, b92.net, tanjug.rs

About Justyna Romanowska

KOMENTARZE

Ciekawe, a 20 pare lat temu latalam na tej trasie czesto, nie tylko latem , a rejsowe douglasy JAT-u byly zawsze pelne pasazerow…Zjawisko podobne zreszta, jak z bezposrednim polaczeniem kolejowym Warszawa- Belgrad

Bozenno, logicznie mysläc – nie ma potrzeby, by samoloty lataly przez caly rok na trasie Warszawa – Belgrad, skoro nie ma az tak wielkiego zapotrzebowania. Sam bylem swiadkiem w sierpniu zeszlego roku, gdy do Warszawy lecialo tylko 6 pasazeröw. Sama wiesz jakie sä koszty jednego lotu. Poza tym na pewno slyszalas o problemach naszego rodzimego przewoznika. Gdyby w Polsce mieszkalo wielu serbskich imigrantöw czy w Serbii wielu Polaköw, to caloroczne loty mialyby sens.
Zauwaz, ze nawet miedzy Polskä a Chorwacjä nie ma calorocznych lotöw, choc setki tysiecy Polaköw odwiedza ten cudny kraj…

Bardzo się cieszę, wkrótce tam będę. Tylko dlaczego z Warszawy poza ścisłym sezonem nie ma połączeń z Belgradem .