Home / Bałkany / Bezpośrednie połączenie kolejowe między Słowenią a Rosją w 2014 r.
Koper - Moskva times.si

Bezpośrednie połączenie kolejowe między Słowenią a Rosją w 2014 r.

Spółka Kolei Słoweńskich (SŽ – Potniški promet) prowadzi rozmowy z przedstawicielami Kolei Rosyjskich w sprawie uruchomienia bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Moskwą i Koprem. Przewidywany czas podróży na tej relacji ma wynosić 45 godzin. Latem przyszłego roku raz na tydzień pomiędzy Rosją i Słowenią ma kursować bezpośredni wagon sypialny, który będzie przyłączany do istniejącego już połączenia pomiędzy Budapesztem i Koprem.

Rozkład jazdy będzie znany we wrześniu tego roku, a pociąg będzie się zatrzymywał na dworcach w Mariborze, Celju oraz Lublanie, poinformowały w piątek Koleje Słoweńskie.

Koleje Rosyjskie zdecydowały się na połączenie z Koprem ze względu na wysoki poziom atrakcyjności tego miejsca i zainteresowanie Rosjan zwiedzaniem Słowenii. Koper, zaraz po francuskiej Nicei, będzie drugim europejskim miastem nadmorskim, do którego turyści rosyjscy będą mogli dotrzeć bezpośrednim pociągiem.

Źródło: times.si, regionalobala.si, dnevnik.si

About Agnieszka Pajor

Absolwentka filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Była stypendystką programów Erasmus oraz CEEPUS, dzięki którym studiowała w słoweńskim Koprze oraz w chorwackim Zadarze i Osijeku. Bezgranicznie zakochana w kolorach Adriatyku, przyrodzie Bośni i Hercegowiny oraz muzyce Đorđe Balaševicia.
KOMENTARZE