Home / Bałkany / BiH / BiH 8. najgościnniejszym państwem na świecie

BiH 8. najgościnniejszym państwem na świecie

sarajevo - sarajevo.li.

Według najnowszego raportu Światowego Forum Ekonomicznego, BiH znalazła się na wysokim, 8. miejscu na liście najgościnniejszych państw świata, uzyskując 6,6 pkt. W badaniu pod uwagę wzięto 140 krajów, a jednym z najważniejszych elementów oceny całkowitej był „stosunek mieszkańców do turystów”. Pierwsze miejsce na liście zajęła Islandia z 6,8 pkt, ten sam wynik uzyskała Nowa Zelandia. 6,7 pkt zdobyły Maroko, Macedonia, Austria i Senegal.  6,6 pkt prócz BiH uzyskały Portugalia, Irlandia i Burkina Faso.

Najmniej przyjaznym turystom państwem okazała się być Boliwia (4,1 pkt), nieco korzystniej wypadły Wenezuela, Rosja, Kuwejt, Litwa, Iran, Pakistan, Słowacja, Bułgaria i Mongolia. W badaniu zastosowano skalę od 1 do 7  pkt (turyści niechciani – turyści szczególnie mile widziani).

Źródło: sutra.ba

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE