Home / Bałkany / BiH / BiH: Bezbramkowe spotkanie U-21 z Polską, zwycięstwo reprezentacji z Algierią

BiH: Bezbramkowe spotkanie U-21 z Polską, zwycięstwo reprezentacji z Algierią


W środę na stadionie Bilino Polje w Zenicy rozegrano mecz towarzyski młodzieżowych reprezentacji Polski i BiH, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Zadowolony z występu reprezentacji jest selekcjoner drużyny bośniackiej, Vlade Jagodić. Pomimo mało atrakcyjnego wyniku mecz był ciekawy, doszło do wielu podbramkowych sytuacji, których nie wykorzystały obie drużyny. Bramkarze byli w spotkaniu niezwykle skuteczni, czego nie można powiedzieć o napastnikach. Jednakże doświadczenia, jakie zdobyła drużyna, z pewnością zaprocentują w przyszłych rozgrywkach.

Złote Lilie, bo taki przydomek noszą młodzi reprezentanci, próbowały zakwalifikować się do Mistrzostw Europy już siedem razy, ale jak dotąd, nigdy nie im się to nie udało.

 

Seniorska reprezentacja BiH tego samego dnia odegrała mecz towarzyski z Algierią, który wygrała. Gola, w doliczonej, 94 minucie spotkania strzelił Muamer Svraka. Zawodnik Željezničara nie kryje zadowolenia ze zdobytej bramki, w tak decydującym momencie. Bh. reprezentacja przez całe spotkanie zdecydowanie prowadziła ofensywną grę na boisku, natomiast gol był tylko zwieńczeniem udanej rywalizacji. Za miesiąc BiH zmierzy się z Grecją. Obecnie reprezentacja znajduje się na 31 miejscu w rankingu FIFA. Wśród państw bałkańskich wyżej są tylko Chorwacja (10 pozycja) i Grecja (12 pozycja). Tuż za BiH plasuje się Czarnogóra – jest tylko o 3 oczka niżej w tabeli (w ciągu miesiąca awansowała aż o 10 miejsc, w ciągu dwóch – łącznie o 14 miejsc).

 

Źródło: vijesti.ba, pilkanozna.pl, reprezentacija.ba 1 i 2, fifa.com

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE