Home / Bałkany / BiH / BiH członkiem WTO w grudniu?
httpswww.wrsc.orgsitesdefaultfilesimages20129_wto.png

BiH członkiem WTO w grudniu?

Dyrektor Generalnej Dyrekcji ds. Akcesji przy Sekretariacie WTO, Chiedu Osakve, zapowiedział, że BiH ma szansę zostać członkiem Światowej Organizacji Handlu już w grudniu br. Zgodnie z jego słowami, szanse na przystąpienie BiH do WTO są bardzo wysokie, ponieważ większość pracy została już wykonana, m. in. uzgodniono bardzo wiele porozumień bilateralnych. Ponadto, uchwalono ok. 200 ustaw, a większość obowiązków została sformułowana.

Osakve dodał, że do ustalenia pozostały jeszcze szczegóły dot. prawa handlowego, zamówień publicznych i rolnictwa. Określił także obecne nastroje związane z wejściem BiH do WTO jako bardzo pozytywne. Osakve podkreślił, że kluczowi aktorzy – USA i UE, nie tylko wspierają akcesję BiH do WTO, ale również ją promują i zachęcają do wsparcia. Konferencja Ministerialna podczas której zapadną decyzje związane z przystąpieniem BiH do WTO odbędzie się w grudniu br.

Źródło: indikator.ba

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE