Home / Bałkany / BiH / BiH: Do końca 2014 r. w Sarajewie powstanie pierwszy hotel Residence Inn
marriott_seebiz.net

BiH: Do końca 2014 r. w Sarajewie powstanie pierwszy hotel Residence Inn

Pierwszy hotel sieci Marriott w BiH powstanie w przyszłym roku w Sarajewie – umowę na budowę podpisali oficjalnie dyrektor ds. rozwoju Marriott International Europe, Carlton C. Ervin, oraz w imieniu inwestora dyrektor SEIC, Enes Kazazić. Wartość projektu to 8 mln EUR.

Residence Inn Marriott ma zapewniać gościom możliwość dłuższego pobytu w mieście, a obiekt ma łączyć nowoczesny styl i funkcjonalność. Hotel w Sarajewie będzie miał 73 jedno-, dwu- i trzypokojowe luksusowe apartamenty, każdy z wyposażoną kuchnią i miejscem do pracy oraz bezpłatnymi śniadaniami i pralnią. Studio fitness oraz inne usługi będą dostępne przez całą dobę. Jak zaznaczył Kazazić, ta inwestycja to krok w kierunku powrotu Sarajewa na listę światowych metropolii.

Obiekt zaprojektuje biuro Argentaria z Sarajewa przy pełnej kontroli grupy Marriott, tak aby hotel spełniał jej wszystkie standardy. Główny wykonawca projektu to firma Strabag.

Marriott International je wiodąca spółka hotelarska, posiadająca ponad 3 800 obiektów 74 krajach świata i 18 marek hotelowych. Siedziba firmy, którą przed ponad 80 laty założyli J. Willard i Alice Marriott znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: seebiz.net

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE