Home / Bałkany / Bałkany Zachodnie / BiH: Energoinvest kończy projekt w Macedonii wart 4 mln EUR

BiH: Energoinvest kończy projekt w Macedonii wart 4 mln EUR

Spółka Energoinvest d.d. Sarajevo oddała do użytku system transportowy wodnego separatora popiołu w elektrowni cieplnej Oslomej-Kičevo w Macedonii. Energoinvest otrzymał zlecenie na podstawie wygranego przetargu międzynarodowego, w jego skład wchodziły przygotowanie dokumentacji projektowej, wykonanie prac budowlanych, montaż urządzeń oraz uruchomienie. Łączna wartość projektu to ponad 4 mln EUR.

Nowy system, który został uruchomiony w środę 22 sierpnia, to projekt ekologiczny – trzeci, po Kosowie i Serbii, tego rodzaju w regionie. Bh. spółka ukończyła go sama – kompletną automatykę, sterowanie i oprogramowanie wykonali jej inżynierowie.

W uroczystym otwarciu wzięli udział między innymi premier Macedonii, Nikola Gruevski, ambasador BiH w Macedonii, Zdravko Begović, dyrektor generalny Elektrana u Makedonija (ELEM), Vlatko Čingoski oraz dyrektor Energoinvest Sarajevo, Enes Čengić.

 

Źródło: seebiz.net

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE