Home / Bałkany / BiH / BiH: Fundacja Mikrokredytowa Prizma najlepsza w Europie

BiH: Fundacja Mikrokredytowa Prizma najlepsza w Europie

Europe Business Assembly (Europejskie Stowarzyszenie Biznesu) 17 grudnia 2012 roku przyznało bośniackiej Fundacji Mikrokredytowej Prizma nagrody w kategoriach „Najlepsza Firma” i „Menedżer Roku”. Laureatami w drugiej kategorii zostali dyrektor generalny, Jure Žigo i zastępca dyrektora generalnego, Ivona Planinić. Gala wręczenia nagród odbyła się w pałacu Hofburg w Wiedniu. Nagrodzeni otrzymali dyplom, certyfikat, medal i puchar, a także statuetkę, stworzoną specjalnie na tę okazję przez światowej sławy artystę Alfreda Winieckiego.

 

Europe Business Assembly jest niezależną międzynarodową organizacją, która promuje najnowsze osiągnięcia i najlepsze działania w ekonomii, edukacji, kulturze i nauce oraz osoby odpowiedzialne za ich realizację.

Fundacja Mikrokredytowa Prizma jest wiodącą fundacją tego typu i rynkowym liderem na terenie BiH i w regionie. Podczas dotychczasowej działalności przydzieliła ponad 400 000 kredytów na łączną kwotę 640 mln KM (326,5 mln EUR). W trakcie 15 lat swojego istnienia fundacja ta zdobyła wiele krajowych i międzynarodowych nagród i wyróżnień. W tym roku znalazła się również wśród pięciu finalistów europejskiej nagrody Giordano Dell’Amore Microfinance Good Practices Europe Award, przyznawanej za najlepsze praktyki mikrofinansowe w latach 2011/2012.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE