Home / Bałkany / BiH / BiH: Fundusz z Abu Dhabi chce zainwestować w budowę Korytarza Vc
autoput-sa-c.net

BiH: Fundusz z Abu Dhabi chce zainwestować w budowę Korytarza Vc

autoput-sa-c.net

Fundusz inwestycyjny ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest gotów udzielić BiH kredytu na korzystnych warunkach na budowę Korytarza Vc na terenie Federacji BiH, ustalono podczas niedawnej wizyty delegacji Bośni i Hercegowiny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kredyt miałby wynieść 100 mln USD, a okres spłaty 15 lat.

Obecnie BiH ma dostarczyć pełną dokumentację projektu w języku angielskim. Jak powiedziano, dobra współpraca firm budujących autostrady z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym są dla Funduszu wystarczającą gwarancją na transparentne działanie BiH w tej sprawie.

Federacja BiH będzie starała się także uzyskać 120 mln EUR kredytu na budowę Korytarza od EBI, wkrótce ma zostać także zatwierdzone 25 mln EUR kredytu od EBOiR i 15 mln EUR kredytu od Czeskiego Banku Rozwoju. Niedługo ma również zostać podpisana umowa partnerstwa publiczno-prywatnego na budowę odcinka o długości 38 km. Jedyne, co może opóźnić zatwierdzenie środków, to blokada pracy rządu FBiH.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE