Home / Bałkany / BiH: Fundusze unijne dla reżyserów
norwichfilmfestiwal

BiH: Fundusze unijne dla reżyserów

Igor Davidović, ambasador Bośni i Hercegowiny przy Unii Europejskiej podpisał Memorandum o porozumieniu pomiędzy UE i BiH o udziale BiH w programie Media 2007 – 2013. Podpisaniem memorandum BiH oficjalnie została członkiem sektora audiowizualnego UE, zanim stanie się członkiem organizacji jako takiej.

Dzięki temu programowi, BiH będzie miała dostęp do środków przeznaczonych na rozwój projektów związanych z produkcją, dystrybucją i promocją filmów i programów audiowizualnych wewnątrz UE i poza nią. Co więcej, BiH będzie miała dostęp do festiwali filmowych, a także możliwość korzystania z nowych technologii.

– MEDIA umożliwia niezależnym producentom, reżyserom i scenarzystom samodzielną pracę nad nowymi projektami i projektami z partnerami spoza BiH. Program wspiera rozwój i dystrybucję tysiąca filmów rocznie i łączne środki, które są do dyspozycji na okres 2007 – 2014 to 755 mln EUR – powiedziała Denisa Sarajlić-Maglić, wiceminister spraw społecznych.

Celem programu MEDIA jest wzmocnienie sektora audiowizualnego, zwiększenie przepływu dzieł audiowizualnych wewnątrz  i poza UE, zwiększanie konkurencyjności oraz łatwiejszy dostęp do środków finansowych.

źródło: klix.ba

About Ewa Janas

KOMENTARZE