Home / Bałkany / BiH / BiH: HADEN S.A. przejmuje Bosnalijek?

BiH: HADEN S.A. przejmuje Bosnalijek?

bosnalijek logo

Luksemburska spółka HADEN S.A. kupiła akcje firmy farmaceutycznej Bosnalijek, sprzedawane na giełdzie najprawdopodobniej przez BIG Investiciona grupa, która do tej pory posiadała 4,9% udziałów, podał w piątek portal Indikator.ba. Haden tym samym może być obecnie w posiadaniu 29,6% akcji Bosnalijeku, a zgodnie z prawem przy przejęciu 30% udziałów musi zostać rozpisany przetarg na całkowite przejęcie danej firmy.

Na giełdzie w Sarajewie (SASE) sprzedano w piątek 389 518 akcji firmy Bosnalijek, łączna wartość transakcji to 5 647 958,14 KM. O tym, że BIG zamierza sprzedać swoje udziały mówiono nieoficjalnie od jakiegoś czasu.

Zgodnie z przepisami po przejęciu 30% udziałów musi zostać rozpisany przetarg na przejęcie pozostałych akcji po najwyższej cenie, po której udziały były kupowane, w tym przypadku jest to 14,50 KM. Czy rzeczywiście HADEN jest w posiadaniu kolejnego pakietu akcji okaże się w poniedziałek, kiedy transakcja zostanie zapisana w Rejestrze Papierów Wartościowych FBiH.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE