Home / Bałkany / BiH / BiH: Hercegowina zaprezentowała się na Targach Turystycznych ITB w Berlinie
hadziomerovic-mostar-must-be-a-city-of-several-municipalities_osolobodjenje.ba

BiH: Hercegowina zaprezentowała się na Targach Turystycznych ITB w Berlinie

Przedstawiciele Klastra Turystycznego Hercegowiny (Turistički klaster Hercegovine – TKH), który zrzesza 25 usługodawców z tego regionu, zaprezentowali się na początku marca na największych Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie oraz nawiązali liczne kontakty, które mogą się przyczynić do większego zainteresowania BiH wśród turystów.

Regionalna Agencja Rozwoju Hercegowiny (REDAH), która wsparła działania TKH, podkreśliła, że w trakcie targów nawiązano wiele cennych kontaktów zarówno z najważniejszymi niemieckimi touroperatorami, jak i mniejszymi agencjami turystycznymi. Jednym z najbardziej znaczących partnerów Hercegowiny mogłaby się stać znana na całym świecie firma Thomas Cook, która co roku wysyła w różne rejony świata ponad 23 miliony turystów, a z której przedstawicielami udało się spotkać w Berlinie. Uczestnictwo w targach w Berlinie pozwoliło także nawiązać kontakty ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB ułatwiły także nawiązanie kontaktów z touroperatorami z sąsiednich krajów: Chorwacji, Serbii, Czarnogóry, Macedonii i Albanii. Ewentualna współpraca z nimi może stanowić ważny element w procesie przygotowywania oferty turystycznej Hercegowiny, która mogłaby ją poszerzyć o atrakcje państw sąsiadujących, co mogłoby zachęcić większą ilość osób do odwiedzenia tego regionu Europy.

W tym roku Hercegowina spodziewa się turystów m.in. z Turcji, Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Japonii czy Chin, jak również z Chorwacji, Serbii i Słowenii. Przedstawiciele Klastra Turystycznego Hercegowiny są przekonani i spodziewają się, że ich prezentacja w Berlinie zwiększy ilość turystów w Hercegowinie nawet o 4%.

Źródło: seebiz.net

About Anna Sokulska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach filologiach polska i filologia serbska. Interesuje ją kultura Bałkanów, zwłaszcza Serbii. Uwielbia współczesną literaturę serbską i polską. W wolnych chwilach lubi podróżować i uczyć innych. Aktualnie jest studentką studiów podyplomowych na kierunku Nauczanie języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
KOMENTARZE