Home / Bałkany / BiH / BiH: HIFA-OIL skończyła realizację projektu w Kosowie

BiH: HIFA-OIL skończyła realizację projektu w Kosowie

HIFA-OIL, jedna z największych firm zajmująca się dystrybucją ropy naftowej w BiH, zakończyła kilka dni temu projekt zaopatrzenia wykonawców autostrady łączącej Kosowo i Albanię w bitumen.

Mowa o największym projekcie infrastrukturalnym w regionie, w który zaangażowane były znane firmy budowlane Bechtel i Enka, a inwestorem był rząd Kosowa.

Przedstawiciele firmy HIFA-OIL zostali zaproszeni na uroczyste otwarcie 5 sekcji autostrady Kosowo – Albania, a wykonawcy wyrazili zadowolenie ze współpracy.

Wejście firmy na rynek wymagało dobrej organizacji i przygotowania logistycznego, czemu firma sprostała i w ciągu ostatnich dwóch lat stała się dużym zaopatrzeniowcem ropy naftowej w wielu państwach, między innymi w Austrii, Albanii i Bułgarii.

Rosnący trend sprzedaży utrzymuje się, co więcej, w tym roku firma dostarczyła ok. 10 000 ton derywatów naftowych więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Sprzedaż derywatów naftowych zwiększyła się w ogóle na rynku bośniackim i w ciągu 11 miesięcy tego roku sprzedano więcej, niż w całym poprzednim. Na podstawie tych danych można oczekiwać, że w roku 2013 firma będzie dalej odnosić sukcesy, mimo kłopotów finansowych, w jakich się znajduje.

źródło: indikator.ba

 

About Ewa Janas

KOMENTARZE