Home / Bałkany / BiH / BiH: JobFair ’11 – Wykorzystaj swoją szansę!

BiH: JobFair ’11 – Wykorzystaj swoją szansę!

Stowarzyszenie Studentów Inżynierii Elektrotechnicznej w Europie – EESTEC oraz Komitet Lokalny w Sarajewie po raz trzeci organizują targi pracy dla studentów i absolwentów uczelni technicznych „JobFair ’11 – Wykorzystaj swoją szansę!”, które odbędą się 5 i 6 grudnia 2011 roku w siedzibie Wydziału Elektrotechnicznego w Sarajewie

Dwie poprzednie edycje targów, które miały miejsce w 2008 i 2010 roku, osiągnęły spory sukces dzięki ponad 20 firmom biorącym w nich udział, około 1000 CV w elektronicznej bazie danych oraz dziesiątkom zatrudnionych, co skutecznie zmotywowało członków Stowarzyszenia do ponownej organizacji projektu tego typu.

Głównym sponsorem, po raz drugi została kompania CompuSight, a partnerem generalnym BH Telecom. Projekt jest wspierany przez dziekana Wydziału Elektrotechnicznego w Sarajewie, rektora Uniwersytetu w Sarajewie, Federalne Ministerstwo Nauki i Edukacji Narodowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki Kantonu Sarajewo oraz Kantonalny Urząd Pracy w Sarajewie. Od 20 listopada do 13 grudnia zainteresowani udziałem mogą umieścić swoje CV w internetowej bazie danej znajdującej się pod adresem www.jobfair.ba.
EESTEC LC Sarajewo jest pozarządową i apolityczną organizacją non-profit, w której studenci działają na zasadzie wolontariatu. Targi pracy „JobFair ’11 – Wykorzystaj szansę!” mają za zadanie zapobiegać emigracji i bezpośrednio przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia wśród młodych, wykształconych ludzi poprzez umożliwienie studentom bezpośredniego kontaktu z krajowymi i zagranicznymi firmami, które oferują pracę, praktyki lub stypendia.

Tekst i zdjęcie: bhmagazin.com, tłum. i red. Zuzanna Głowacka

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE