Home / Bałkany / BiH / BiH: „Knjiga o Uni” Šehicia wybrana do Europejskiej Nagrody Literackiej 2013
EUPL_kaligram.be

BiH: „Knjiga o Uni” Šehicia wybrana do Europejskiej Nagrody Literackiej 2013

Bh. jury Nagrody Literackiej Unii Europejskiej  w składzie: Amir Brka, Kristina Mrđa, Ljubica Ostojić, Zvonimr Radeljković oraz Ibrahim Spahić (przewodniczący) uznało dzieło Faruka Šehicia pt. „Knjiga o Uni” („Książka o Unie”) za najlepszą spośród nominowanych propozycji. W zeszłym roku „Knjiga u Uni” otrzymała także nagrodę Meša Selimović dla najlepszej książki wydanej na terenie BiH, Chorwacji, Czarnogóry i Serbii.

Każdy kraj biorący udział w konkursie – w tym roku są to Bośnia i Hercegowina, Belgia, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Luksemburg, Rumunia, Słowenia, Hiszpania oraz Macedonia – wybiera jedno dzieło zgodnie z kryteriami określonymi przez organizatora. Nagroda wręczana jest autorom podczas ceremonii w siedzibie UE. W tym roku Bośnia i Hercegowina po raz pierwszy uczestniczy w projekcie.

Źródło: klix.ba, radiosarajevo.ba, vijesti.me

About Natalia Siwak

Studentka polonistyki i slawistyki. Kocha serbski i niemiecki - w przyszłości chciałaby zajmować się tłumaczeniami w obrębie tych języków. Uwielbia czytać oraz zgłębiać tajniki gramatyki historycznej i szeroko pojętego językoznawstwa. Jeszcze w trakcie studiów planuje dłuższy wyjazd do Serbii.
KOMENTARZE