Home / Bałkany / BiH / BiH ma największą szansę na bankructwo na świecie
httppomaderia.pluploadwysiwygimagespieniadz.jpeg

BiH ma największą szansę na bankructwo na świecie

Według magazynu Euromoney Bośnia i Hercegowina ma największe szanse na świecie na to by zbankrutować. W rankingu państw zagrożonych znajduje się wyżej od Białorusi, Ukrainy czy nawet Rwandy.

Zgodnie z modelem, według którego amerykański magazyn finansowy Euromoney wyliczał możliwość bankructwa poszczególnych krajów na świecie, w ciągu najbliższych 12 miesięcy, Bośnia i Hercegowina obarczona jest najwyższym ryzykiem. Wynosi ono dokładnie 27,4%. Jak zauważono, wpływ na taką sytuację mogą mieć tegoroczne powodzie, które spowodowały dodatkowe zadłużenie kraju, wysoka stopa bezrobocia, korupcja oraz niestabilna sytuacja polityczna. Co ciekawe, wiarygodność Bośni i Hercegowiny w ratingu finansowym międzynarodowej agencji Moody’s i S&P oceniono na B, podczas gdy inne kraje w podobnej sytuacji i ze zbliżonym ryzykiem bankructwa otrzymały ocenę C.

Wśród 10 państw, które narażone są według Euromoney na bankructwo obok BiH znajdują się między innymi Wenezuela, Rwanda, Pakistan, Argentyna, Bangladesz, Egipt i Grecja.

Źródło: klix.ba

About Anna Sokulska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach filologiach polska i filologia serbska. Interesuje ją kultura Bałkanów, zwłaszcza Serbii. Uwielbia współczesną literaturę serbską i polską. W wolnych chwilach lubi podróżować i uczyć innych. Aktualnie jest studentką studiów podyplomowych na kierunku Nauczanie języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
KOMENTARZE