Home / Bałkany / BiH / BiH: MKF Partner i MKF EKI wśród najlepszych organizacji mikrofinansowych na świecie

BiH: MKF Partner i MKF EKI wśród najlepszych organizacji mikrofinansowych na świecie

kredit.bankar.me

Fundacje Mikrokredytowe MKF Partner z Tuzli i MKF EKI z Sarajewa wśród pierwszych pięciu na świecie uzyskały prestiżowy certyfikat ochrony klientów, podało Stowarzyszenie Mikrofinansowych Organizacji BiH AMFI. Certyfikaty przyznano w ramach globalnego projektu Smart Campaign, który ma na celu wdrożenie zasad ochrony klientów w sektorze mikrokredytowym na całym świecie.

- Instytucje mikrofinansowe dostrzegły wartość procesu certyfikacji jako sposobu, aby podkreślić i pokazać swoje przywiązanie do klientów. Proces ten został również z zadowoleniem przyjęty przez inwestorów, dla których może być to rekomendacja, w które organizacje mikrokredytowe mogą bezpiecznie inwestować – powiedziała dyrektor generalny Smart Campaign, Isabelle Berrés.

Projekt Smart Campaign obejmuje setki instytucji finansowych z całego świata. Jego zadaniem jest wprowadzenie norm ochrony klienta w następujących strefach: projektowanie i dostarczanie odpowiednich produktów, unikanie nadmiernego zadłużania klientów, przejrzyste i odpowiedzialne oferty cenowe, odpowiednia zasady i procedury spłaty kredytów, etyczne postępowanie pracowników, mechanizmy rozpatrywania skarg i zażaleń, ochrona danych osobowych.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE