Home / Bałkany / BiH / BiH: Możliwe kolejne protesty przewoźników w Republice Serbskiej?

BiH: Możliwe kolejne protesty przewoźników w Republice Serbskiej?

Nie uległa poprawie sytuacja przewoźników w Republice Serbskiej, którzy ucierpieli w wyniku ciężkiej zimy i kilku podwyżek cen paliwa.

Anton Kasipović, wicepremier Republiki Serbskiej, poinformował, że jeszcze w tym tygodniu odbędą się rozmowy rządu z przewoźnikami. Podkreślił jednak, że rząd RS ma niewielkie pole manewru jeśli chodzi o obniżenie cen paliwa.

Przewodniczący Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Krajowego i Międzynarodowego w Republice Serbskiej – Nikola Grbić, zapowiedział z kolei, że w przypadku braku sukcesu rozmów z rządem, rozpocznie się kolejny protest – blokada dróg i bojkot stacji benzynowych.  (O bojkocie stacji benzynowych na początku marca pisaliśmy tutaj.)

– Nasze podstawowe żądanie to obniżenie ceny benzyny do 2,20 KM [4,4 PLN] dla przewoźników, taksówkarzy i rolników, a także zabezpieczenie subwencji, które pomogłyby utrzymać stały poziom cen – powiedział N. Grbić.

Przewodniczący Stowarzyszenia Właścicieli Stacji Benzynowych w Republice Serbskiej, Vojin Mitrović, poinformował, że nie przewiduje się obecnie kolejnego wzrostu poziomu cen, jednakże należy poczekać na raport z rafinerii.

Źródło: capital.ba

About Ewa Janas

KOMENTARZE