Home / Bałkany / BiH / BiH na 17. miejscu najbiedniejszych krajów świata

BiH na 17. miejscu najbiedniejszych krajów świata

Na liście 20 najbiedniejszych krajów na świecie, Bośnia i Hercegowina znalazła się na 17. miejscu.

Według danych, którymi dysponuje amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) najbiedniejszym krajem na świecie jest Zimbabwe ze wskaźnikiem 100,6%. W Zimbabwe inflacja wynosi 5,6%, a stopa bezrobocia 95%. Drugim krajem na liście jest Liberia z inflacją 10% i stopą bezrobocia 85%. Trzecim krajem jest Burkina Faso, a czwartym Turkmenistan. Na liście tej znalazły się także Dżibuti, Nambia, Jemen, Nepal, Kosowo, Białoruś, Lesotho, Senegal, Kenia, Haiti, Wyspy Marshalla i Suazi, które znalazło się na 16. miejscu.

Według tego badania przeprowadzonego przez Business Insider, stopa bezrobocia w BiH wynosi 43,3%, podczas gdy inflacja jest równa 3,8%, zatem indeks BiH wynosi 47,1%. Za BiH na liście znalazły się Palestyna, Afganistan i Iran.

Źródło: biznis.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE