Home / Bałkany / BiH / BiH na liście 10 „przerażających krajów, które musisz odwiedzić”

BiH na liście 10 „przerażających krajów, które musisz odwiedzić”

Portal Askmen.com opublikował listę dziesięciu „przerażających krajów”, które trzeba zobaczyć. Bośnia i Hercegowina znalazła się na 2. miejscu.
Wielu ludzi zapytanych o obraz Bośni i Hercegowiny, od razu przypomni sobie nagranie CBS News z początku lat 90. – zbombardowany, szary krajobraz z owiniętymi chustami „babuszkami” uciekającymi przed wybuchającymi moździerzami.
Międzynarodowa reputacja BiH nadal cierpi z powodu tych zdjęć sprzed 20 lat, co nie przynosi korzyści Bośni, ale może być dobrodziejstwem dla świadomego podróżnika. Dzięki temu, że wielu turystów bało się odwiedzić ten kraj, Bośnia zachowała nieskazitelną przyrodę, podczas gdy w innych miejscach Europy agresywna turystyka już dawno doprowadziła do dużych zmian środowiska przyrodniczego.
W pięknym, ale rzadko odwiedzanym parku narodowym Kozara można wędrować, uprawiać trekking, jeździć na rowerze i nartach, a większość parków narodowych nadal pozwala na polowania i wędkarstwo muchowe.
To właśnie w BiH rozpoczęła się I wojna światowa, kraj przesiąknięty jest wojną, a w wielu miejscach zobaczyć jeszcze można jej ślady. BiH to jednak miejsce niezwykłe, o wyróżniającej się historii. Jednak największym zaskoczeniem jest tutejsza kuchnia, najsmaczniejsza na wschód od Włoch – pisze portal Askmen.com.
Na liście „przerażających destynacji turystycznych” znalazły się:
1. Birma
2. Bośnia i Hercegowina
3. Armenia
4. Uganda
5. Kolumbia
6. Indonezja
7. Iran
8. Pakistan
9. Kuba
10. Etiopia

Źródło: askmen.com, biznis.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE