Home / Bałkany / BiH / BiH: Na stacjach benzynowych może zabraknąć paliwa
gorivo-pumpa - novosti.rs

BiH: Na stacjach benzynowych może zabraknąć paliwa

Na stacjach benzynowych w Bośni i Hercegowinie może zabraknąć paliwa albo jego ceny znacznie wzrosną, jeśli szybko nie zostanie rozwiązany problem z wwiezieniem do kraju paliwa z chorwackiego portu Ploče, podał w sobotę Dnevni Avaz, powołując się na oficjalne źródła. Trudności zaczęły się po wstąpieniu Chorwacji do Unii Europejskiej.

Kilkadziesiąt cystern pełnych paliwa, które od poniedziałku były zablokowane w porcie Ploče, zaczęło wjeżdżać do BiH po zmniejszeniu problemów z chorwackim systemem celnym i przekazaniu dodatkowej dokumentacji, ale problem nie jest do końca rozwiązany, poinformował wcześniej Urząd ds. Podatków Pośrednich BiH.

Jeśli sytuacja nie zostanie poprawiona w ciągu najbliższych dni, w BiH może zabraknąć produktów naftowych, potwierdził dyrektor spółki Terminali Federacije BiH, która zarządza terminalem naftowym w Ploče, zaopatrującym BiH w znaczne ilości produktów ropopochodnych.

Źródło: seebiz.eu

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE