Home / Bałkany / BiH / BiH: Niewielkie zmiany na rynku pracy w sierpniu i wrześniu

BiH: Niewielkie zmiany na rynku pracy w sierpniu i wrześniu

 

Stopa bezrobocia zarejestrowanego w sierpniu 2012 r. wyniosła 44,3% i w stosunku do poprzedniego miesiąca zanotowano wzrost o 0,4 p.p. – podaje Agencja Pracy i Zatrudnienia BiH. Według danych Urzędu Statystycznego w sierpniu liczba zatrudnionych wynosiła prawie 700 tys., z czego ponad 280 tys. stanowiły kobiety. W stosunku do lipca tego roku łączna liczba zatrudnionych zmalała o 0,3%, a liczba pracujących kobiet o 0,04%.

30 września zarejestrowanych w urzędzie było 545,5 tys. bezrobotnych. W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w BiH zmniejszyła się o 361 osób, czyli 0,07%. Bezrobocie spadło w FBiH o 0,12%, ale wzrosło w Republice Serbskiej o 0,04%, a w Okręcu Brčko o 0,21%

Ostatnio pojawiła się szansa czasowego zatrudnienia pracowników medycznych w Niemczech. Jak potwierdził dyrektor Urzędu Pracy w Okręgu Brčko Mladenko Nenedić w ciągu najbliższych dni spodziewane jest rozpoczęcie rozmów. Niestety nie ma jeszcze konkretnego terminu ani określonych warunków współpracy.

Źródło: seebiz.net, seebiz.net

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE