Home / Bałkany / BiH / BiH: Nowe turystyczne tablice informacyjne w Sarajewie
bascarscija - https22.postimg.orgi0wy5raep1159310573.jpg

BiH: Nowe turystyczne tablice informacyjne w Sarajewie

26 listopada br. w Sarajewie zostały oficjalnie zaprezentowane nowe turystyczne tablice zawierające informacje o pochodzeniu nazw ulic na Baščaršiji. Przygotowano je w ramach projektu dot. wprowadzenia oznaczeń turystycznych odwołujących się do znaczenia i historii ulic w jednej z najstarszych handlowych i rzemieślniczych dzielnic – sarajewskiej Baščaršiji.

W najbardziej atrakcyjnej turystycznie części Sarajewa większość ulic wciąż nosi tradycyjne nazwy związane z rzemieślnikami i cechami rzemieślniczymi – na Baščaršiji wciąż działa wiele z nich. Działania zainicjowane przez przedstawicieli stowarzyszenia Zona unaprijeđenog poslovanja Baščaršija (ZUP), przy wsparciu gminy Stari Grad, projektu USAID-Sida FIRMA i Sarajevo Navigator mają na celu poszerzenie tablic informacyjnych o oznaczenia wskazujące na charakterystyczne elementy kulturowego i historycznego dziedzictwa Baščaršiji.

Tablice turystyczne będą zawierały nie tylko informacje dotyczące pochodzenia nazw ulic na Baščaršiji, ale także historii sarajewskich rzemieślników i ich wyrobów, które można kupić w tej dzielnicy. Na tablicach zostaną umieszczone również kody QR (Quick Response Code), które umożliwią dostęp do aktualnych informacji w kilku językach.

Źródło: klix.ba

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE